
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Power Dissipation | 437 mW |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Min Supply Voltage | 400 mV |
| Power Dissipation | 437 mW |
| Threshold Voltage | 2.941 V |
| Operating Supply Current | 1.2 µA |
| Quiescent Current | 1.2 µA |
| Max Supply Current | 27 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 65 ms |
| Nominal Supply Current | 2 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 2.963 V |
| Undervoltage Threshold | 2.941 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.963 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.919 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Type | Voltage Supervisory |
| Accuracy | 0.75 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
Stock: 877
Distributors
pcbx
Unit Price$1.61496
Ext.Price$1.61496
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.61496 | $1.61496 |
| 10 | $1.20117 | $12.01170 |
| 25 | $1.09517 | $27.37925 |
| 50 | $1.03721 | $51.86050 |
| 100 | $0.98231 | $98.23100 |
| 300 | $0.93769 | $281.30700 |
| 500 | $0.89511 | $447.55500 |
| 1000 | $0.86348 | $863.48000 |
| 3000 | $0.83869 | $2516.07000 |
| 5000 | $0.81987 | $4099.35000 |
